Miejsko-Gminny Żłobek w Żurominie

2 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie. W naszym Żłobku również nie zapomnieliśmy    o tym, jakże ważnym wydarzeniu. Tego dnia zorganizowaliśmy wystawkę ulubionych bajek, które dzieci przyniosły z domu, a następnie oglądaliśmy je i czytaliśmy. Nasze maluchy         z wielkim zaciekawieniem oglądały całą serię książeczek i słuchały opowieści. Na koniec dzieci bawiły się przy wesołej piosence pt. „Kolorowa książka”.                                  

Drodzy Rodzice pamiętajcie, że czytanie książek swoim dzieciom rozwija wszechstronnie – rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, kształtuje charakter. Apelujemy do Was Rodzice – czytajcie swoim pociechom codziennie.

„Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy   w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie …”             

                                                                                                          Jarosław Iwaszkiewicz